„A viszálykodásra, a veszekedésre, a keserűségre, a neheztelésre való hajlam ugyanúgy örökölhető, mint a szem színe.”
Amanda Quick

Transzgenerációs minták

A transzgenerációs hatások (hitrendszerek, traumák, gondolkodási formák, viselkedésminták, szemléletek), amelyeket őseink hagytak ránk örökül, mára a pszichológiai kutatások fontos területévé váltak. Sokáig úgy vélték, hogy csak a külső jegyek és a belső tulajdonságok, hajlamok öröklődnek a szülőkről az utódokra. Az utóbbi években azonban nagy figyelmet kapott a transzgenerációs öröklés, amely röviden annyit jelent, hogy felmenőink tapasztalatai, átélt traumái, gondolatai a géneken keresztül az utódokban is megjelennek. Családunk történetét nem hagyhatjuk figyelmen kívül, ha valami tartósan nem működik a saját életünkben. Ráadásul a családi generációs mintákon kívül léteznek társadalmi traumák is, amiket tudat alatt átveszünk és működtetni kezdünk, és nem értjük, miért alakul az életünk másképp, mint ahogy szeretnénk.

A transzgenerációs trauma nemzedékeken keresztül mutat rá fel nem dolgozott krízisekre, titkokra, fájdalmakra, szenvedésekre. Nem maguk az emlékek öröklődnek, hanem a lenyomatuk, amelyek általában stressz hatására vagy bizonyos életkorban aktiválódnak, de lehetséges, hogy egy egész életre kihatóan működnek (pl. a szegénység, a magány, a szorongás, a pánik, a szexuális problémák, az áldozati traumák programja).

Mindannyian hordozzuk a saját családi és társadalmi traumáinkat, de hiba lenne minden érzelmi problémánk és kudarcunk miatt felmenőinket hibáztatni, hiszen saját életünk eseményei is befolyásolnak bennünket. De ha nem tudjuk megoldani a problémás élethelyzeteket, vagy ha ugyanazok a problémák újra és újra visszatérnek, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy vajon mi teremtettük magunknak ezeket az élethelyzeteket, problémákat, vagy generációs programokat működtetünk tudattalanul.

A transzgenerációs traumákkal több okból is érdemes foglalkozni. Először is azért, hogy a saját életünket jobbá tegyük, megoldjuk a problémáinkat, elengedjük a hozzájuk kapcsolódó stresszeket, másodszor pedig azért, hogy utódainknak ne adjuk át saját traumáinkat.

A generációs hatásokat akkor lehet megszűntetni, ha megtörjük a láncot, és kioldjuk magunkból a traumákat.

A ThetaHealing® módszerével a transzgenerációs traumák is feloldhatóak, megváltoztathatóak.

jelentkezz be hozzám!

Ha valódi megoldást keresel problémádra, várlak szeretettel!