Konfliktushelyzetek
Szinte mindenki arra vágyik, hogy az élete zökkenő- és konfliktusmentes legyen, annak ellenére, hogy a konfliktusok az élet részei. Akkor keletkeznek, ha meggyőződésünkké válik, hogy a világnak a mi elvárásaink szerint kell működnie; vagy ha irányítani szeretnénk mások gondolatait, tetteit; vagy ha úgy érezzük, hogy a világ igazságtalan velünk, hiszen egyedül mi tudjuk, mi a helyes, hogyan is kéne működnie a világnak. (Természetesen úgy, ahogy az nekünk jó , ahogy az nekünk megfelel.)
A konfliktusok lehetnek valós és vélt konfliktusok is. Reakcióink rájuk általában hevesek és negatívak: harag, düh, ellenállás, csalódás stb. Mindig ugyanazok a gondolatok, érzések kavarognak a fejünkben, kitörni ebből a körből nem tudunk, gondolataink fogságába esünk. A negatív gondolatok pedig megterhelik elménket, lelkünket, és előbb-utóbb testi egészségünk is veszélybe kerülhet.
Mit tehetünk?
Mivel a külvilág sajnos nem alkalmazkodik hozzánk, nekünk kell belső világunkat hozzá igazítani. Elfogadni akár a legnehezebb helyzeteket is, és minden rosszban megtalálni, vagy kezdésnek legalább megkeresni a jót. Ha a negatív eseményekre, helyzetekre más (pozitív vagy pozitívabb) szemszögből kezdünk nézni, megváltozik a hozzáállásunk, és talán nem is éljük meg olyan tragikusnak a szituációt.
Konfliktushelyzetben csendesítsük le elménket, próbáljuk megérteni (legalább próbáljuk meg!) a másik viselkedésének okait, ahelyett, hogy hibáztatni kezdenénk. Aki mindig másokat hibáztat, saját hibáiról akarja elterelni a figyelmet. Lássuk be, hogy egy konfliktushelyzet kialakulásáért mi magunk is felelősek vagyunk. Olyan nincs, hogy mindig csak a másik fél a hibás. Ha ezt elismerjük, akkor már jó úton vagyunk.
A ThetaHealing® technikával akár egyszeri kezeléssel feloldhatóak a feszült konfliktushelyzetek.